|
|
|
BEST IN SHOW, RES.BEST IN SHOW & BEST VETERAN IN SHOW, BEST PUPPY IN SHOW |
BEST PUPPY IN SHOW |
BEST IN SHOW: DAINWOOD STORM LILY TO BRANELLA
BEST OPPOSITE SEX IN SHOW: EBONORY READY TO RUMBLE
RESERVE BEST IN SHOW: EBONORY READY TO RUMBLE
BEST PUPPY IN SHOW: BOURNTWYN IN MY DREAMS
RESERVE BEST PUPPY IN SHOW: DANESVIC PHOENIX COMET
2011 MEMBERS LIMITED SHOW RESULTS
Saturday 30th July 2011
Venue: Baginton Village Hall, Baginton, Coventry
Limit Show Judge:Tamasin Pocock (TAMZDANE)
Stakes Judge: Mr.Charles Brooks
|
DOGS |
|
BITCHES |
|
CLASS 1 - |
|
CLASS 17 - |
1st. |
Ebonory Ready to Rumble |
1st. |
Samani Classic Dream at Karkooby |
2nd. |
|
2nd. |
Kenilquin Black Magic |
3rd. |
|
3rd. |
|
Res. |
|
Res. |
|
Vhc. |
|
Vhc. |
|
|
|
|
|
|
CLASS 2 - |
|
CLASS 19 - |
1st. |
Danesvic Phoenix Comet |
1st. |
Bourntwyn in My Dreams |
2nd. |
Bourntwyn Faithful and True |
2nd. |
Preveli Onassis |
3rd. |
Preveli Romanos |
3rd. |
Justinian Christmas Rose |
Res. |
Ladymere Sultan of Swing |
Res. |
Zefathers Majic Moments |
Vhc. |
Rayjen Texas Holdem |
Vhc. |
Ladymere Sister of Soul |
|
|
|
|
|
CLASS 3 - |
|
CLASS 20 - |
1st. |
Danesvic Phoenix Comet |
1st. |
Zefathers Total Minded |
2nd. |
Zefathers Master Mind |
2nd. |
Tantallon Leveche |
3rd. |
Tenaya Comanache War Lord |
3rd. |
Damarkann Indiana |
Res. |
Dainoak Fides et Veritas |
|
|
Vhc. |
Bourntwyn Singing the Blues |
|
|
|
|
|
|
|
CLASS 4 - |
|
CLASS 21 - |
1st. |
Jildadanes Mighty Jo Junior |
1st. |
Saalan Show and Go |
2nd. |
Internos Blue Moon |
2nd. |
Capora Blue Star |
|
|
3rd. |
Moonlight Lady of Jildadanes |
|
|
|
|
|
CLASS 5 - |
|
CLASS 22 - |
|
No Entries |
1st. |
Ravendane Expression of Sapeck |
|
|
2nd. |
Capora Blue Star |
|
|
|
|
|
CLASS 6 - |
|
CLASS 23 - |
1st. |
Rozdane Out of Control |
1st. |
Madjax Kinky |
|
|
|
|
|
CLASS 7 - |
|
CLASS 24 - |
1st. |
Fendane The Ring Master via Rogszdane |
1st. |
Saxon Summer Storm at Karkooby |
|
|
|
|
|
CLASS 8 - |
|
CLASS 25 - |
1st. |
Sapeck Caped Crusader |
|
All absent |
|
|
|
|
|
CLASS 9 - |
|
CLASS 26 - |
1st. |
Galomax Owjado |
|
All Absent |
|
|
|
|
|
CLASS 10 - |
|
CLASS 27 - |
|
No Entries |
1st. |
Dainwood Storm Lily to Branella |
|
|
2nd. |
Zefathers Cleopatras Secret JW |
|
|
3rd. |
Saalan Storm Power |
|
|
|
|
|
CLASS 11 - |
|
CLASS 28 - |
1st. |
Danesvic Phoenix Comet |
|
No Entries |
2nd. |
Dainoak Fides et Veritas |
|
|
|
|
|
|
|
CLASS 12 - |
|
CLASS 29 - |
|
No Entries |
1st |
Zefathers Cleopatras Secret JW |
|
|
|
|
|
CLASS 13 - |
|
CLASS 30 - |
|
No Entries |
|
All Absent |
|
|
|
|
|
CLASS 14 - |
|
CLASS 31 - |
1st. |
Fendane the Ring Master via Rogsdane |
1st. |
Saxon Summer Storm at Karkooby |
2nd. |
Dainoak Fides et Veritas |
|
|
|
|
|
|
|
CLASS 15 - |
|
CLASS 32 - |
1st. |
Jildadanes Blue Lad |
1st. |
Renescent Mimi Labonq |
2nd. |
Renescent Monsieur Alfonse |
2nd. |
Renescent Mimi Labonq |
3rd. |
Ravendane Red Rum |
3rd. |
Damarkann Indiana |
Res. |
Internos Blue Moon |
Res. |
|
Vhc. |
|
Vhc. |
|
|
CLASS 16 - |
|
CLASS 33 - |
1st. |
Galomax Owjado |
1st |
All absent |
2nd. |
Jildadanes Mighty Jo Junior |
|
|
|
|
|
|
|
CLASS 17 - |
|
CLASS 34 -
|
1st |
Sapeck Caped Crusader |
|
No Entries |
|
|
|
|
|
BEST DOG EBONORY READY TO RUMBLE RESERVE BEST DOG JILDADANES BLUE LAD BEST PUPPY DOG DANESVIC PHOENIX COMET |
|
BEST BITCH DAINWOOD STORM LILY TO BRANELLA RESERVE BEST BITCH ZEFATHERS CLEOPATRAS SECRET JW BEST PUPPY BITCH BOURNTWYN IN MY DREAMS |
|
CLASS 33 - |
|
|
|
CLASS 34 - |
|
|
|
BEST IN SHOW: DAINWOOD STORM LILY TO BRANELLA BEST OPPOSITE SEX IN SHOW: EBONORY READY TO RUMBLE RESERVE BEST IN SHOW: EBONORY READY TO RUMBLE BEST PUPPY IN SHOW: BOURNTWYN IN MY DREAMS RESERVE BEST PUPPY IN SHOW: DANESVIC PHOENIX COMET |
||
THE PETER RUSSELL MEMORIAL PUPPY, NOVICE & YEARLING STAKES Judge: Mr.Charles Brooks. |
|||
|
CLASS 37 - 1st. Ladymere Sultan of Swing 2nd. Bourntwyn Faithful and True 3rd. Rayjen Texas Holdem Res. Danesvic Phoenix Comet
|
|
CLASS 40 - 1st. Ladymere Sister of Soul 2nd. Rayjen Chase the Ace 3rd. Bourntwyn in My Dreams Res. Justinian Christmas Rose |
|
CLASS 38 - 1st. Preveli Romanos |
|
CLASS 41 - 1st. Preveli Onassis 2nd. Zefathers Majic Moments 3rd. Tantallon Leveche
|
|
CLASS 39 - 1st. Zefathers Master Mind 2nd. Tenaya Comanche War Lord 3rd. Dainoak Fides et Veritas |
|
CLASS 42 - 1st. Zefathers Total Minded |
|
CLASS 43 - 1st. Zefathers Master Mind 2nd. Danesvic Phoenix Comet |
|
CLASS 44 - 1st. Zefathers Total Minded 2nd. Madjax Kinky 3rd. Saalan Show and Go
|
|
CLASS 45 - 1st. All absent |
|
CLASS 46 - 1st. Saalan Show and Go |
BEST in STAKES LADYMERE SISTER OF SOUL BEST PUPPY in STAKES LADYMERE SISTER OF SOUL RESERVE BEST PUPPY in STAKES LADYMERE SULTAN OF SWING BEST NOVICE in STAKES ZEFATHERS MASTER MIND RESERVE BEST NOVICE in STAKES ZEFATHERS TOTAL MINDED BEST YEARLING in STAKES SAALAN SHOW AND GO RESERVE BEST YEARLING in STAKES |
|||